Web sitesi mi?

Bugün siyaset cemiyetinden bir tanıdığım ile konuşuyordum. Kendisi için bir web sitesi yapmamız konusunu değerlendirdik. Web sitelerinin önemini yitirdiğini düşünüyordu kendisi… Ben de ilk aşamada ona katıldım ama bazı noktalarda itirazlarım var idi.

Photo by Halacious on Unsplash

Aslında Web sitelerini düşündüğümüzde nasıl ki sizin çalışmanıza dair evinizin bir köşesinde bir yeriniz veya normal bağlamda ofisiniz olur işte internet ortamında web siteleri de sizin eviniz ofisiniz gibidir.

Bu bağlamda bence herkesin kendini anlatacağı kendi siber misafirlerini ağırlayacağı bir web sitesinin olması gerektiğini düşünmekteyim.

Bir internet sitesi sahibi olmak size şöyle avantajlar sağlıyor:

  1. İnsanlara kendinizi, fikirlerinizi, zevklerinizi, hayat tarzınızı vb. konuları anlatma kanalı yaratıyor.
  2. İnsanların sizin tasarladığınız ve içeriklerini doldurduğunuz bu web sitesine girerek sizi daha iyi tanımasını sağlıyor.
  3. Bu siteyi doldurmak yazmak ve tasarlamak size güzel bir hobi oluyor.
  4. Sizi bir adım öne geçiriyor bence. Çünkü insanlar sizi tanımadan önce bazı soruları oluyor kafalarında ama web sitenize girdiklerinde ve incelediklerinde bazı sorularına cevaplar bulup o soruları kafalarından elemiş oluyorlar.
  5. Aynı zamanda dijital bir varlığınızın olması sizin dijital varlığı olmayan insanlara göre daha çağa uygun olduğunuzun da bir göstergesi bence.

Daha bir çok şey yazılabilir ilk aklıma gelenler yukarıdaki şekilde.

Sonuç itibari ile bugünki görüşmemizde bir kişinin websitesinin olmasının çağın gerekliliklerinden biri olduğunu düşünmekteyim. Aynı zamanda kişiyi tanıma adına da çok önemli olduğunu düşünüyorum.

Ben de kendi adıma inceus a bu şekilde bakmaktayım açıkcası. Online olarak bir ev, ve insanlara kendimi anlatma konusunda bir kanal olarak görmekteyim. Bu hususta da herkese kendine göre böyle bir kanal yaratmaları gerektiğini düşünmekteyim.

Can

Yayım tarihi

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir